Poziv za podnošenje predloga projekata

Novosadska novinarska škola upućuje poziv za podnošenje predloga projekata čiji je cilj izgradnja kapaciteta organizacija civilnog društva u Srbiji radi promovisanja praksi i politika medijske i informacione pismenosti na lokalnom nivou.

Ovaj poziv za podnošenje predloga je deo regionalnog projekta „Mediji za građane – građani za medije“, koji se uz podršku Evropske unije realizuje u Albaniji, Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Crnoj Gori i Srbiji.

Poziv za podnošenje predloga je otvoren za organizacije civilnog društva u Srbiji koje se bave programima za medije, obrazovanje, zagovaranje, javne kampanje i umetnost ili razvojem digitalnih inovativnih projekata.

Podršku će dobiti dve vrste projekata:
– LOT 1: Projekat podrške poboljšanju veština medijske i informacione pismenosti građana
– LOT 2: Kreativne inovacije – Projekti u oblasti umetničke, medijske i tehnološke produkcije kojima se promovišu inovacije i pristupačnost u obrazovanju iz medijske i informacione pismenosti

Budžet za ovaj poziv za podnošenje predloga iznosi 20.000 eura, od čega 10.000 eura za svaki Lot.

Trajanje projekta je 6 do 12 mjeseci. Aktivnosti mogu početi na dan potpisivanja ugovora i treba da se završe najkasnije do kraja maja 2020. godine.

Potrebna dokumenta:
Annex 2.2_Smernice za aplikante
Annex 2.3_Aplikacioni formular
Annex 2.4_Budžet projekta
Annex 2.5_Izjava aplikanta
Annex 2.6_Izjava koaplikanta

Pitanja o ovom pozivu za podnošenje predloga se mogu slati na: m4c@novinarska-skola.org.rs
Najčešće postavljana pitanja

Rok za podnošenje predloga je 28. februar 2019, 23:59.

Informativne sesije o ovom Pozivu za podnošenje projekata biće održane:
• u Beogradu, 30. januara 2019, u 12.00 časova u EU info centru, Kralja Milana 7
• u Novom Sadu, 7. februara 2019, u 12.00 časova u EU info kutku, Bulevar Mihajla Pupina 17

Zbornik radova o... Održan trening „Medijska...