search icon Arhiva

Active Ladies First (2011)

Period realizacije: mart – septembar 2011.
Donator: Olof Palme Center Sweden
Koordinatorka: Tijana Femić

Projekat “Active Ladies First!” bavio se edukacijom i uključivanjem mladih srednjoškolki i njihovih vršnjaka u civilni i politički sektor lokalne zajednice. Sve projektne aktivnosti su se odvijale u Novom Sadu na radionicama o političkom i društvenom aktivizmu, na kojima su učenice dobile iskustvo iz prve ruke o tome kako funkcionišu gradske institucije, zatim pravile sopstvene kampanje za projekte unutar lokalne zajednice, i u poslednjoj fazi, imale zadatak da sebe i svoje projektne ideje predstave u medijima. Projekat im je dao uvid u to koliko je kontakt sa medijima važan za svaki vid građanskog aktivizma, i pružio osnovna znanja o apliciranju za omladinske projekte. U toku realizacije projekta učesnicama su se pridružili i njihovi školski drugari. Zajedno su imali zadatak da sva usvojena znanja primene u osmišljavanju projekta za rešavanje određenog problema u svojoj zajednici. Među projektima se izdvojio predlog grupe učenika iz Novog Pazara. Oni su predložili osnivanje redakcije srednjoškolskog časopisa „Rahat land“ za čiju realizaciju su po povratku kući dobili finansijska sredstva od uprave grada. Osim Rahat Lend istakao se i predlog projekta iz Užica koji se zvao „Raščistimo Srbiju“. Cilj ovog projekta je bio očuvanje životne sredine i reciklaža otpadnog materijala.

Video 1, Video 2, Video 3, Video 4, Video 5

Active Ladies First:... Konferencija „Romi u...