search icon Arhiva

Konferencija „Romi u javnosti“

Novosadska novinarska škola bila je domaćin dvodnevne konferencije „Romi u javnosti” čiji je cilj bio da predstavi i kritički preispita rad romskih medija na području zapadnog Balkana, sa fokusom na BiH, Srbiju i Makedoniju. Na konferenciji su ponuđeni mogući modeli budućeg razvoja romskih medija, čiji je opstanak od krucijalnog značaja za vidljivost romske zajednice u javnosti. Takođe bilo je reči i o mogućim modelima menjanja svesti u javnosti o položaju i potrebama Roma u državama zapadnog Balkana.

O perspektivama romskih medija, kao i pozitivnim i negativnim iskustvima u razvoju romskih medija govorili su: Sanela Bešić (Romski informativni centar, BiH), Dehran Bislim (freelance novinar iz Mađarske), Petrit Saracini (Makedonski institut za medije), Petar Nikolić (Romska redakcija, RTV Vojvodine), Dubravka Valić Nedeljković (Odsek za medijske studije, Novi Sad), Ajet Osmanovski, (Romaversitas, Makedonija), Dinko Gruhonjić (Nezavisno društvo novinara Vojvodine), Slavica Denić, (Ministarstvo za ljudska i manjinska prava, Srbija), Emir Povlakić (Regulatorna agencija za komunikacije, BiH), Duško Jovanović (Kancelarija za inkluziju Roma), Stole Naumov (Savet Radiodifuzije, Makedonija), Tihomir Loza (Transitions, Češka Republika), Marija Arnautović (urednica sajta “Točak”, BiH) i Saša Denić (Novinar na projektu “Romi u javnosti”, Srbija).

 

 

Active Ladies First... „Dan u tvojim...