search icon Arhiva

Active miss wanted now (2010)

Period realizacije: januar – jun 2010.
Donator: Olof Palme Center Sweden
Koordinatorka: Agnes Asodi

Projekat “Active Miss Wanted! Now!” bavio se edukacijom i uključivanjem mladih srednjoškolki i njihovih vršnjaka u civilni i politički sektor lokalne zajednice. Sve projektne aktivnosti su se odvijale u Novom Sadu na radionicama o političkom i društvenom aktivizmu, na kojima su učenice dobile iskustvo iz prve ruke o tome kako funkcionišu gradske institucije, zatim pravile sopstvene kampanje za projekte unutar lokalne zajednice, i u poslednjoj fazi, imale zadatak da sebe i svoje projektne ideje predstave u medijima. Projekat im je dao uvid u to koliko je kontakt sa medijima važan za svaki vid građanskog aktivizma, i pružio osnovna znanja o apliciranju za omladinske projekte.

Studija slučaja vojvođanskih... Alumni klub