search icon Arhiva

Aktivne damice u NNŠ

Prva faza nastavka prošlogodišnjeg projekta »Active Miss Wanted Now«, pod nazivom »Active Ladies First« završena je 15. i 16. aprila 2011. godine. Prva faza projekta uključivala je treninge, interakitvne radionice, predavanja i diskusije sa učesnicama iz šest gradova iz Srbije o omladinskom aktivizmu i rodnoj ravnopravnosti. Tim NDI trenera, zajedno sa predstavnicima asocijacije EXIT i Programa za dijalog mladih je učesnice pripremio za primpremu omladinskih projekata, javno zagovaranje, upotrebu medija za ostvarivanje svojih ciljeva. Uz 24 učenice srednjih škola iz Kragujevca, Užica, Novog Pazara, Novog Sada, Inđije i Pirota, treninzima su prisustvovali i njihovi profesori koji će ovakve i slične programe samoinicijativno sprovoditi nakon završetka ovog projekta. Projekat »Active Ladies First« je podržalo Olof Palme Centar iz Švedske.

 

Romi u javnosti Novosadska novinarska škola...