search icon Arhiva

Studenti propitali korupcionere

Studentska akcija o korupciji u politici, u okviru projekta „Interupcija korupcije“ Novosadske novinarske škole, održana je danas na dve lokacije, u studentskom gradu i na Trgu Slobode.

Studenti Odseka za medijske studije novosadskog Univerziteta organizovali su javni kviz “Pitanja za korupcionera”, gde su se kroz šaljive dijaloge obraćali javnosti, podsećajući ih na najbitnije medijske naslove koje je javnost imala prilike da čuje i vidi poslednjih godina. Građanima je podeljen i informativni materijal u vidu plave koverte, kao simbol korupcije.

Performans je kreativni protest novosadskih studenata Žurnalistike protiv korupcije, jedne od najvažnijih tema sa kojima se susreće Srbija danas, a cilj akcije je podizanje svesti javnosti o korupciji.

Izveštaj sa akcije, možete pogledati i ovde:

Projekat Novosadske novinarske škole finansira Direktorat za pridruženje Evropske komisije kroz Instrument za predpristupnu pomoć (IPA).

Romi u javnosti Novosadska novinarska škola...