search icon Arhiva

Doniraj: fond za novinare iz Ukrajine, Belorusije i Rusije

Više od 25 medijskih kuća i organizacija za podršku medija pokrenulo je Istočnoevropski fond za nezavisne novinare.

Transitions i SEENPM, u saradnji sa medijskim kućama i brojnim organizacijama za podršku medija, pokrenuli su Kickstarter kampanju sa ciljem prikupljanja sredstava za podršku nezavisnim ukrajinskim, beloruskim i ruskim novinarima koji izveštavaju istinito o ratu uprkos ogromnim rizicima.

Fond će omogućiti pojedinačnim novinarima da nastave sa poslom čak i kada se njihovi redovni prihodi smanje ili potpuno nestanu, a glavni cilj fonda je da omogući nezavisno izveštavanje o ratu i svim njegovim posledicama sa lica mesta. Istočnoevropski fond za nezavisne novinare namenjen je i novinarima frilenserima i novinarima zaposlenim u redakcijama nezavisnih medija, i na lokalnom i na nacionalnom nivou.

Više informacija o Istočnoevropskom fondu za nezavisne novinare i Kickstarter kampanji možete dobiti ovde.

Realizovana praksa za... Reforma univerzitetskog obrazovanja...