search icon Arhiva

Generacija bez dezinformacija (2019/20)

Period realizacije: oktobar 2019. – mart 2020.
Donator: Fondacija za otvoreno društvo
Koordinator:
Stefan Janjić

Cilj projekta „Generacija bez dezinformacija” bio je mapiranje fabrika lažnih vesti u Srbiji, kao i podsticanje medijskog opismenjavanja građana. U okviru ovog projekta sprovedeno je opsežno istraživanje o generatorima dezinformacija u onlajn sferi u Srbiji, a uočeni obrasci predstavljeni su javnosti putem preglednog kataloga. Interaktivni prikaz statističke analize možete pogledati na adresi fabrike.fakenews.rs i na tom mestu je omogućeno da ispitujete povezanost konkretnih medija. Katalog medija koji šire dezinformacije dostupan je ovde i uključuje podatke o 66 portala, promotivnih sajtova i Fejsbuk stranica.

Projekat je podržala Fondacija za otvoreno društvo. Donator nije odgovoran za sadržaj projekta.

 

(Od)govor: Suprotstavljanje govoru... Monitoring debatno-informativnih i...