search icon Arhiva

Izveštavanje o životnoj sredini u Srbiji (2010)

Period realizacije: januar – jun 2010.
Donator: Evropska komisija
Koordinatorka:
Dubravka Valić Nedeljković

Cilj projekta „Izveštavanje o životnoj sredini u Srbiji“ jeste obuka novinara i unapređivanje izveštavanja o živtonoj sredini. Projekat realizuje Novosadska novinarska škola, sa partnerima Transitions (TOL) iz Češke, Ekolist-om i Ekopolis-om. Nakon onlajn kursa o izveštavanju, izabrano je 12 najboljih polaznika. Oni su prisustvovali dvodnevnom treningu u Novosadskoj novinarskoj školi, na kom su relevantni stručnjaci u oblasti zaštite životne sredine i medija edukovali novinare kako da na najbolji način izveštavaju o toj oblasti. Nakon treninga, usledio je okrugli sto „Životna sredina u medijskoj sredini“. Cilj okruglog stola bila je konkstruktivna diskusije u vezi sa trenutnim stanjem, kao i budućih potreba za poboljašnjem izveštavanja u oblasti zaštite životne sredine. Do kraja 2010. i tokom prve polovine 2011. godine, Novosadska novinarska škola će u okviru ovog projekta koordinirati terenskim radom i pravljenjem novinarskih reportaža koje će biti objavljenje na sajtu „Zelene vesti“.

Alumni klub Akademija ženskog preduzetništva...