Konkurs – NNŠ i Fake News-Tragač vas pozivaju da se prijavite na obuku

Novosadska novinarska škola i Fakenews Tragač vas pozivaju da se prijavite na obuku iz oblasti proveravanja činjenica i medijske pismenosti.

Ova dvodnevna obuka će se održati krajem januara 2019. godine i realizovaće je naši eksperti okupljeni oko redakcije Fakenews tragača, a pokriće oblasti kritičke analize medijskog diskursa, analize i proveravanja činjenica, analize vizuelnih tragova – video materijala i fotografija, kao i standarde za istraživanje, pisanje i uređivanje tekstova.

Poziv je otvoren za novinare ali i za studente novinarstva iz cele Srbije, posebno Novog Sada, Beograda i Niša.

Svoje prijave možete slati, najkasnije do 20. 01. 2019. na adresu: jelena@novinarska-skola.org.rs

Najuspešniji polaznici obuke dobiće priliku da budu angažovani kao saradnici Fakenews tragača.
Obuka se realizuje uz podršku NED-a u okviru projekta „Podsticanje profesionalnog medijskog izveštavanja“.

Obaveštenje o neradnim... Novosadska novinarska škola...