search icon Arhiva

Megafon: učeničke animacije, skečevi, prilozi i emisije o medijskoj pismenosti

Učenici i učenice osnovnih škola u Apatinu, Novom Pazaru, Mačkatu, Sremskim Karlovcima, Novom Sadu i Kraljevu su nakon radionica medijske pismenosti koje su realizovane u njihovim osnovnim školama snimili animacije, reportaže, skeč, prilog i emisiju o nekoj temi iz oblasti medija i medijske pismenosti.

Sa ciljem da se doprinese razvoju školske produkcije i nivoa medijske pismenosti među učenicima i učenicama, u okviru projekta „Megafon“ osnovnoškolci su obučavani kako da snimaju edukativne video zapise različitog formata i žanra. Stoga je određen broj đaka zajedno sa svojim nastavnicama mentorkama snimao animacije, skečeve, emisije, intervjue i priloge o nasilju o medijima, stereotipima i predrasudama, dezinformacijama i oglašavanju, kao i autorske reportaže o svome mestu i školi. Učenici i učenice oprobali su se u različitim žanrovima sa akcentom na pravljenju razlike između edukativnog nepristrasnog sadržaja i autorskog sadržaja u kojem je prisutan određen stav.

U narednim redovima pogledajte učeničke video zapise.

  1. Osnovna škola „Žarko Zrenjanin“, Apatin

  1. Osnovna škola „Desanka Maksimović“, Novi Pazar

  1. Osnovna škola „Milivoje Borović“, Mačkat

  1. Osnovna škola „23. oktobar“, Sremski Karlovci

  1. Osnovna škola „Ivan Gundulić“, Novi Sad

  1. Osnovna škola „Svetozar Marković“, Kraljevo

Projekat „Megafon: mladi u misiji medijskog opismenjavanja“ podržala je Republika Češka u okviru programa Transition.

"Deca su naše... Megafon: učenički tekstovi...