search icon Arhiva

Mihal Ramač dobitnik nagrade Radio-televizije Vojvodine

Povodom Dana Radio-televizije Vojvodine 29. novembra u „Studiju M“, zaposlenima, koji su se istakli u stvaranju i emitovanju programa, dodeljene su godišnje nagrade, kao i posebna nagrada „Slavuj Hadžić“. Laureat ovogodišnje nagrade „Slavuj Hadžić“ koja se dodeljuje za celokupno autorsko delo u oblasti televizijskog novinarstva je novinar i televizijski autor Mihal Ramač.

Ramač je bio novinar listova Ruske slovo i Dnevnik, glavni i odgovorni urednik dnevnika Naša Borba i Vojvodina, kolumnista Danasa od 1999. godine. Danas radi u Radio-televiziji Vojvodine. Objavio je šest knjiga poezije na rusinskom jeziku. Preveo na rusinski dvadesetak knjiga sa više jezika, među njima i Knjigu psalama iz Biblije.

Pre 64 godine Radio Novi Sad počeo je sa emitovanjem programa, a Televizija mu se pridružila pre 38 godina.

Promocija multikulturalizma u... Intervju - Željko...