search icon Arhiva

Nastavak projekta „Active miss wanted now!“

Novosadska novinarska škola je u februaru 2011. godine potpisala ugovor za produžetak proširenog projekta »Active Miss Wanted Now!« sa Olof Palme centrom iz Švedske. Ove godine, projekat se izvodi pod novim imenom, »Active ladies wanted!« i proširen je sa teritorije Vojvodine, na teritoriju cele Srbije.

Škole koje učestvuju u projektu su iz Kragujevca, Novog Pazara, Pirota, Užica, Inđije i Novog Sada. Projekat se bavi edukacijom i uključivanjem mladih srednjoškolki i njihovih vršnjaka u civilni i politički sektor lokalne zajednice.

Sve projektne aktivnosti će se odvijati u Novom Sadu na radionicama o političkom i društvenom aktivizmu iz rodno-senzitivne perspektive, na kojima će učenice dobiti iskustvo iz prve ruke o tome kako funkcionišu gradske institucije, zatim će praviti sopstvene kampanje, prezentovati sebe u medijima i, nadamo se posle ovog projekta, biti obrazovane, društveno-aktivne predstavnice svoje zajednice.

Uspela akcija kupovine... Konferencija „Pandorine kutije“...