search icon Arhiva

Održana projekcija dokumentarnog filma o medijskoj pismenosti

Dokumentarni film o medijima i medijskoj pismenosti u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini premijerno je prikazan juče u Novom Sadu.

U dokumentarnom filmu, sa pozicije medijskih konzumenata različite dobi i iz ugla novinara i medijskih stručnjaka, razmatraju se teme poput: uloga medija, konzumiranje medija, stanje medijske pismenosti, dezinformacije i fektčeking i kršenje prava dece i mladih u medijima na Zapadnom Balkanu, posebno u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Cilj projekcije filma je da se podigne svest o navedenim temama.

Autor filma je Udruženje građana Zašto ne a za produkciju filma zadužena je Fondacija za kreativni razvoj (FKR).

 

Dokumentarni film je nastao u okviru projekta „Web Media Literacy“ koji uz podršku uz podršku Erazmus + programa Evropske Unije realizuje udruženje građana i građanki Zašto ne iz Bosne i Hecegovine, u saradnji sa nevladinim organizacijama Juventas iz Crne Gore, Novosadskom novinarskom školom iz Srbije i Gongom iz Hrvatske. Film odražava isključivo stavove autora.

Pravo javnosti da... Govor mržnje: čekajući...