search icon Arhiva

Online forum: Bolje medijsko zakonodavstvo za bolji položaj novinara

Pritisci na novinare kao uzbunjivače ili neistomišljenike predstavljaju perfidan vid diskriminacije, budući da su upravo novinari glasnogovornici drugih osetljivih i marginalizovanih grupa, tj. onih kategorija stanovništva koje nemaju priliku da se neposredno obrate javnosti. Žrtve progona u medijskoj sferi najčešće su oni pojedinci koji se najglasnije i najhrabrije bore za očuvanje javnog interesa, za borbu protiv korupcije i partokratije, za ljudska prava i slobode zagarantovane Ustavom Republike Srbije. U okviru projekta MissionDefence, Novosadska novinarska škola otvara online forum na kojem će ugledni novinari i medijski eksperti predlagati zakonske promene koje bi doprinele boljoj zaštiti novinara i medijskih sloboda. Ukoliko želite da se priključite i doprinesete raspravi, javite nam se na office@novinarska-skola.org.rs!

[accordions_pickplguins id=“5639″]

Finansijski pokazatelji rada... Lokmed opservatorija (2017/8)