search icon Arhiva

Posetioci EXIT-a glasali protiv korupcije

Promocija projekta Interupcija korupcije, koju su podržali Evropska komisija – Generalni direktorat za proširenje i fondacija NED, privukla je pažnju mnogih posetioca 11. EXIT festivala, koji godišnje poseti oko 200 000 ljudi iz Evrope i sveta, a ove godine je EXIT dobio i svog dvomilionitog posetioca.

Mladi ljudi i studenti okupljeni oko ideje borbe protiv korupcije prikupljali su ideje i podršku od posetioca tako što su posetioci „glasali“ za najbolji način borbe protiv korupcije, predlagali i svoja rešenja i nudili saradnju, a domaćini promocije su njima „prepisivali“ Antikorupcin.

Prikupljeno je mnogo interesantnih predloga kao što su organizovanje novih uličnih akcija, rad sa studentima na javnom zagovaranju i medijskim kampanjama. Ono što je, međutim, veoma mnogo mladih istaklo je da bez uticaja države i donošenje restriktivnijih zakona za krivična dela korupcije, teško da borba može biti uspešna na duže staze.

Najzanimljiviji predlog koji je stigao je potekao od Piratske stranke, koji poručuju da se borba protiv korupcije veoma uspešno može voditi preko sajta https://www.balkanleaks.eu/, što će tim NNŠ svakako uzeti u obzir na sledećim projektima.

BIRN-ova Škola istraživačkog... Studenti će opet...