search icon Arhiva

Poslednji pozdrav Janu Brizi

Tokom noći je preminuo veliki novinar i dragi kolega Jan Briza. Briza je proveo mnogo vremena sa nama u Novosadskoj novinarskoj školi radeći na učenju i edukaciji mladih novinara koji su zahvaljujući njemu danas veći profesionalci u svom poslu.

Kao novinar i urednik spoljnopolitičke rubrike radio je u novosadskom listu „Dnevnik“, pisao je za „Nezavisni građanski list“, agenciju „Beta“ a poslednje dve godine pisao je za portal „Autonomija!“.
Bio je jedan od profesora na katedri za žurnalistiku na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu od njenog osnivanja. Studenti će pamtiti sve njegove priče o anegdotama sa terena, lekcijama iz etike novinarstva, po pravičnosti i istrajnosti. Briza je studente navodio da razmišljaju van zadatih okvira, da razmišljaju o ljudskosti.

Jan Briza je rođen u Pančevu, 14. aprila 1946. godine. Maturirao je u novosadskoj gimnaziji “Jovan Jovanović Zmaj”, a diplomirao na grupi za Opštu književnost Filološkog fakulteta u Beogradu.

Izbori za nacionalne... Dodela nagrade najboljem...