search icon Arhiva

Poziv za mlade za učešće u projektu „Minority Integration Network – MINTEGNET“

Projekat „Minority Integration Network – MINTEGNET“ sprovodi Novosadska novinarska škola i Srpsko narodno vijeće iz Zagreba uz finansijsku podršku fondacije Balkan Trust for Democracy.

Glavni cilj projekta je razvijanje međunacionalnog dijaloga Hrvatske i Bunjavačke nacionalne zajednice u Srbiji i Srpske nacionalne zajednice u Hrvatskoj i realizacija međunarodnih ugovora naše dve zemlje. Ovim projektom podstaknuće se razvoj sigurnog i tolerantnog društva i poboljšaće se dijalog ove dve manjinske grupe sa većinskim stanovništvom. Učesnici/ce projekta pripremiće se za aktivno učešće u političkom i civilnom životu svojih zajednica.

Imaš između 19 i 30 godina? Pripadaš hrvatskoj ili bunjevačkoj nacionalnoj zajednici? Želiš da se aktivno uključiš u rad svoje zajednice? Imaš ideju? Voljan/a si da naučiš kako? Prijavi se za učešće u projektu „Minority Integration Network – MINTEGNET“

Ovo je odlična šansa da stekneš nove veštine i znanja i unaprediš svoju komunikaciju i pripremiš se za aktivno učešće u svojoj lokalnoj zajednici.

Učešćem u projektu pruža ti se mogućnost da:

  • učestvuješ na seminarima u Novom Sadu i Zagrebu i naučiš više o omladinskom aktivizmu, o funkcionisanju političkih institucija, o tome kako možeš da utičeš na donošenje važnih odluka u tvojoj lokalnoj sredini
  • čuješ kako su mladi ljudi u drugim mestima uspeli da reše određene probleme u svojim lokalnim sredinama
  • dobiješ savetodavnu i finansijsku podršku za organizovanje akcije u tvom mestu
  • upoznaš se i družiš sa mladim ljudima iz regiona

Prijavi se ukoliko:

  • imaš između 19 i 30 godina
  • pripadnik ili pripadnica si hrvatske ili bunjevačke nacionalne zajednice
  • želiš nešto da promeniš u svojoj lokalnoj sredini
  • voliš da se družiš i upoznaješ nove ljude
  • želiš da unaprediš svoje veštine i znanje
  • spreman/a si da učestvuješ u seminarima i aktivno se uključiš u organizovanje akcije u svojoj lokalnoj zajednici

Ukoliko ispunjavaš sve navedene uslove pošalji svoju biografiju (najduže na jednoj strani) i motivaciono pismo na adresu office@novinarska-skola.org.rs. Konkurs je otvoren do 15. septembra 2014. godine.

Kontakt osoba: Marina Grnja, 021/ 42 42 46, marina@novinarska-skola.org.rs

Neophodan transparentan proces... Minority Integration Network...