search icon Arhiva

Projekat „Ladies Diary of Change“ u Novosadskoj novinarskoj školi

U okviru internacionalnog projekta «Ladies Diary of Change» u Novosadskoj novinarskoj školi održava se prvi seminar za učesnice. U periodu od 1. do 4. aprila 18 učesnica iz Srbije, Crne Gore i sa Kosova učiće o mehanizmima ostvarivanja prava žena kao i o upotrebi medijskih alata za promovisanje sopstvenih ideja.

Na seminaru učestvuju mlade srednjoškolke kao iz Bajine Bašte, Pirota, Novog Pazara, Novog Sada, Bara, Žabljaka, Prištine i Kosovske Mitrovice zajedno sa svojim profesoricama iz škola. Ovo je za mnoge od njih jedninstvena prilika da se upoznaju sa svojim vršnjakinjama iz različitih delova regiona i sa njima razmene iskustva. Nakon seminara u Novom Sadu, učesnice će se ponovo okupiti na seminarima u Podgorici, Prištini gde će svoj rad i učešće na ovom projektu završiti studijskom posetom Atini.

Projekat „Ladies Diary of Change“ finansiran je od strane Evropske komisije.

 

Monitoring predizborne kampanje... Monitoring medija u...