search icon Arhiva

Gordana Čomić: Posmatrajte svet bez predrasuda

Potpredsednica parlamenta, Gordana Čomić, juče je održala predavanje o temi «Žene u političkom životu Srbije» u prostorijama Novosadska novinarske škole. Predavanje je organizovano u okviru projekta «Ladies Diary of Change» na kome učestvuju srednjoškolke  iz Srbije, Crne Gore i sa Kosova. Čomićeva je učesnicama govorila o ženama u srpskom parlamentu. Prema njenim rečima, dešava se  da narodne poslanice u skupštini Srbije umeju da pronađu zajednički jezik oko pitanja koja se tiču svih žena Srbije. Ona je navela da je pri izglasavanju nekih zakona postignut koncenzus među svim ženama. Izdvojila je Porodični zakon kao akt oko kog je postignut koncenzus među poslanicama.

Čomićeva je govorila o stereotipima i predrasudama i navela je primer izeke «razmišljaj u granicama svoje kutije». Njen savet učesnicama je nemojte misliti u okvirima kutije, ne mislite ni van okvira. Ponašajte se kao da ni kutija ni okviri nepostoje.

Projekat „Ladies Diary of Change“ finansiran je od strane Evropske komisije.

 

Monitoring predizborne kampanje... Monitoring medija u...