search icon Arhiva

Razotkrivanje dezinformacija u Jugoistočnoj Evropi

National Endowment for Democracy, juni 2019. – septembar 2020.

Razotkrivanje dezinformacija u Jugoistočnoj Evropi je regionalni projekat koji vodi SEENPM (South East European Network for Professionalization of Media), a implementira se u zemljama Zapadnog Balkana sa ciljem sa se unapredi kvalitet medijskog izveštavanja.

Tokom realizacije projekta oko 40 mladih novinara i studenata novinarstva iz regiona prvo će steći znanja i veštine potrebne za proveravanje činjeica, a potom i pisati tekstove koji razotkrivaju manipulativne i lažne medijske sadržaje, uključujući i one koje istovremeno plasiraju mediji u više susednih država. Pored toga u svakoj od zemalja učesnica projekta biće objavljeno i po 12 kritičkih tekstova u kojima će se analizirati praksa pojedinih medija, posebno onih koji su skloni objavljivanju manipulativnih i netačnih sadržaja.

Megafon: učenički tekstovi... Drugi poziv za...