search icon Arhiva

Studentska akcija protiv korupcije!

Posle uspešne akcije o korupciji u zdravstvu, nova velika studentska akcija protiv korupcije u politici, u okviru projekta „Interupcija korupcije“ održaće se u utorak, 19. aprila 2011. godine, u dva termina i na dve lokacije: od 11 do 13 časova u studentskom gradu Novosadskog univerziteta i od 15 do 17 časova u centru Novog Sada (kod Katedrale).

Osnovni cilj studentske akcije jeste podizanje nivoa svesti građana o korupciji, problemu koji je zastupljen u gotovo svim sferama društva. Tokom trajanja akcije, zainteresovani će imati priliku da vide šaljivi performans – kviz “Pitanja za korupcionera” u kom će se učesnici boriti za fotelju koja simbolično predstavlja neku funkciju u politici, kao i da dobiju informativni materijal o korupciji u obliku plave koverte, simbolu korupcije na našim prostorima.  Ovo je šesta studentska akcija od planiranih devet u okviru projekta «Interupcija korupcije», koja se realizuje uz finansijsku podršku Generalnog direktorata za proširenje Evropske komisije i NED-a.

Active Ladies First... Studenti propitali korupcionere