search icon Arhiva

Romi u javnosti

Poštovane kolege i koleginice,

Organizacija Transitions iz Češke, u saradnji sa sarajevskim Mediacentrom, Romskim informativnim centrom, Novosadskom novinarskom školom i Makedonskim institutom za medije objavljuje poziv novinarima iz Srbije, Makedonije i Bosne i Hercegovine da se prijave za učešće u projektu “Romi u javnosti”. Cilj projekta je unapređenje izveštavanja medija o romskim zajednicama u ovim zemljama.

Tokom osamnaest meseci, u seriji aktivnosti učestvovaće po šest novinara iz Srbije, Makedonije i Bosne i Hercegovine, od kojih će polovina biti iz romskih, a polovina iz većinskih i drugih zajednica u ovim zemljama.

Između 27. maja i 3. juna 2011. godine, novinari će u Sarajevu pohađati intenzivnu obuku o korišćenju multimedijalnih tehnika (radio, TV, štampa) u izveštavanju o marginalizovanim grupama.

Rok za prijavljivanje je produžen do 2. maja 2011.

Detaljnije o prijavljivanju na konkurs za učešće u projektu možete se informisati kod koordinatorke projekta za Srbiju Tijane Femić:

021/ 42 42 46
tijana@novinarska-skola.org.rs

Active Ladies First... Studenti propitali korupcionere