search icon Arhiva

Suprotstavljanje dezinformacijama u Subotici, Zrenjaninu, Kragujevcu i Novom Pazaru

Ambasada Savezne Republike Nemačke u Beogradu, avgust – novembar, 2020. 

Cilj ovog prekta je da osnaži kapacitete novinara i nastavnika iz manjih gradova u Srbiji za borbu protiv dezinformacija, te da to novostečeno znanje iz oblasti proveravanja činjnica prenesu svojim kolegama i učenicima.
Tokom realizacije projekta, održaće se četiri treninga za novinare i nastavnike iz Subotice, Zrenjanina, Kragujevca i Novog Pazara. Nakon treninga u svakom gradu formiraće se po dva tima – timovi nastavnika i novinara koji će kreirati edukativne materijale ili sredstva namenjena njihovim kolegama odnosno učenicima za borbu protiv dezinformacija. 

Monitoring debatno-informativnih i... FakeNews Tragač u...