search icon Arhiva

Zvoni za MIP – osnaživanje učenja medijske i informacione pismenosti u školskom sistemu Srbije

Ministarstvo spoljnih poslova Kraljevine Holandije u okviru MATRA programa, Balkanski fond za demokratiju (projekat Nemačkog Maršalovog fonda SAD) i Ambasada Kraljevine Norveške u Beogradu, decembar 2020. – maj 2022.

Primarni fokus projekta „Zvoni za MIP – osnaživanje učenja medijske i informacione pismenosti u školskom sistemu Srbije“ bio je na proširivanju mogućnosti za implementaciju medijske i informacione pismenosti u formalnom obrazovnom sistemu u Srbiji. U sklopu projekta ponuđena su kreativna, praktična rešenja i obrazovni materijali koji uključuju upotrebu MIP tehnika i alata u različitim nastavnim jedinicama i školskim predmetima. Takođe, radilo se na povećanju kapaciteta nastavnika i njihovih učenika iz Srbije za upotrebu MIP alata kako bi otkrili i sprečili širenje dezinformacija i propagande i radili na razvoju kritičkog mišljenja. Zainteresovane strane u obrazovanju podstaknute su da deluju u pravcu sistemskih rešenja za uključivanje MIP u obrazovni sistem u Srbiji.

FakeSpotting MEDIJSKA PISMENOST –...