Dan u tvojim cipelamaDay in your shoes

(Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Republike Srbije; 1.2.2015 – 30.4.2015)

dan2Novosadska novinarska škola peti put u kontinuitetu realizuje projekat „Dan u tvojim cipelama“ koji je koncipiran tako da zajedničkom edukacijom, treningom i medijskom produkcijom studenata novinarstva i studenata sa invaliditetom, unapredi proces medijske produkcije, stavljanjem akcenta na osobe sa invaliditetom i njihovo aktivnije prisustvo u medijskoj sferi. Na ovaj način senzibilisaće se i osvesti društvo po pitanju potreba i problema sa kojima se svakodnevno suočavaju mladi sa invaliditetom.

U prvoj edukativnoj, fazi realizacije projekta studenti stiču teorijska i praktična znanja o pravilnom i etičnom izveštavanju novinara, kao i znanje i veštine neophodne za zastupanje i samozastupanje u tradicionalnim i novim medijima. U drugoj fazi biće kreirano 7 TV reportaža (6 studentskih i 1 dokumentarna reportaža) koje će se emitovati na televizijskim stanicama. Učesnici seminara biće studenti novinarstva sa Filozofskog fakulteta kao i studenti sa invaliditetom Univerziteta u Novom Sadu i Nišu.

Koordinatorka projekta iz NNŠ: Marina Grnja Klaić, marina@novinarska-skola.org.rs(Ministry of Labor, Employment, Veteran and Social Affairs; 1.2.2015 – 30.4.2015)

dan2Fifth time in a row, Novi Sad School of Journalism is implementing the project called „Day in your shoes“, designed so that the joint education, training and media production for journalism students and students with disabilities, improve the process of media production, placing emphasis on people with disabilities and their active presence in media sphere. This way we will achieve the disability sensitisation and raise of society awareness about the needs and problems that youth with disabilities are faced with.

In the first, educational implementation phase, students acquire theoretical and practical knowledge about the proper and ethical news reporting, as well as the knowledge and skills necessary for the representation and self-representation in traditional and new media. In the second phase, 7 TV report will be created (6 student reports and one documentary reportage), and broadcasted on TV stations. Seminar participants will be students of journalism from the Faculty of Philosophy, as well as students with disabilities from the University of Novi Sad and the University of Niš.

Project coordinator from NSSJ: Marina Grnja Klaic, marina@novinarska-skola.org.rs

Monitoring izbora članova... Kako su poreznici...