search icon Arhiva

Jačanje podrške medijima i novinarima (2015)

Period realizacije: novembar 2014 – jun 2016.
Donator: Fondacija za otvoreno društvo
Koordinator: Jelena Jovović

Oslanjajući se na rezultate istraživanja o faktorima koji utiču na nezavisne medije u regionu, projekat je usmeren na jačanje uticaja Medijske opservatorije Jugoistočne Evrope na međuvladine, vladine i aktere iz oblasti civilnog društva kako bi se obezbedila njihova podrška reformama medija i novinarstva u zemljama u procesu pridruživanja EU (Albanija, Bosna i Hercegovina, Kosovo*, Makedonija, Crna Gora, Srbija i Turska).

Konzorcijum organizacija koje realizuju projekat čine: Albanski medijski institut (Albanija), Fondacija za razvoj medija i civilnog društva „Mediacentar” (BiH), Savet za štampu Kosova (Kosovo*), Makedonski institut za medije (Makedonija), Institut za medije Crne Gore (Crna Gora), Novosadska novinarska škola (Srbija), Mirovni institut (Slovenija) i P24 – Platforma za nezavisno novinarstvo (Turska).

Projekat podržala Fondacija za otvoreno društvo u okviru Programa za nezavisno novinarstvo.

Kovčežić – pripovetke... Unapređivanje profesionalnih i...