search icon Arhiva

Kovčežić: pripovetke na jezicima manjina (2015)

Period realizacije: jul – decembar 2015.
Donator: Ministarstvo kulture i informisanja
Koordinator: Stefan Janjić

Projekat „Kovčežić“ posvećen je obogaćivanju ponude audio-pripovetki na jezicima nacionalnih manjina, kao i podsticanju multikulturalnosti na prostoru Vojvodine. Pored negovanja pozitivnih vrednosti, kreativnosti i standardnog jezika, audio-forma pripovetke omogućava stvaraocima književnosti za decu da svojim delima podare dodatnu vrednost, oživljavajući ih u novom medijskom formatu. Ovakve audio pripovetke takođe će biti dostupne slepoj i slabovidoj deci.

Tokom pet meseci trajanja projekta, u produkciji Novosadske novinarske škole biće kreirane audio-pripovetke na romskom, mađarskom, rumunskom, rusinskom i slovačkom jeziku. Sve pripovetke biće ilustrovane, prevedene na srpski jezik i postavljene na sajt NNŠ. Opcija preuzimanja omogućiće roditeljima i deci da bajke pohrane na svojim računarima, mobilnim telefonima ili tabletima.

Projekat je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.

Monitoring javnih servisa... Medijska [ne]zavisnost (2015)