search icon Arhiva

Medijski pismeni građani protiv lažnih vesti

Projekat „Medijski pismeni građani protiv lažnih vesti“ FakeNews Tragač sproveo je od 1. oktobra 2021. do 31. maja 2022. godine u okviru programa Beogradske otvorene škole „Mladi i mediji za demokratski razvoj“ koji podržava Švedska.

Na osnovu svakodnevnog monitoringa onlajn i tradicionalnih medija, novinari FakeNews Tragača objavili su 30 tekstova u kojima su analizirane lažne i manipulativne vesti iz medija, kao i pet dubinskih analiza lažnih i manipulativnih narativa iz pet različitih tematskih oblasti. Dubinske analize objavljene su u formi onlajn publikacija. Novinari i saradnici FN Tragača održali su i tri radionice o medijskoj i informacionoj pismenosti za srednjoškolce u Bečeju.

Održan međunarodni trening... Poziv na konferenciju...