search icon Arhiva

Mladi iz celog sveta ujedinjeni u borbi protiv govora mržnje na internetu

Tridesetak mladih ljudi iz razčitih delova sveta ujedinili su se u samostalnom projektu i snimili video u kojem iznose svoje mišljenje protiv govora mržnje na internetu.

Organizatorke projekta su Muna Abid (Tunis) i Kristina Koprivica (Srbija), koordinatorka iz Novosadske novinarske škole, u saradnji sa rumunskim resursnim centrom GEYC i Kampanjom za borbu protiv govora mržnje na internetu (No Hate Speech Movement).

Govor mržnje podrazumeva svaki oblik izražavanja koji podstiče, promoviše ili opravdava netoleranciju, diskriminaciju i neprijateljstvo prema pripadniku druge rase, nacionalnosti, veroispovesti, pola, seksualne orijentacije, porekla i ostalih ličnih svojstava pojedinca ili grupe.

Jačanje partnerstva za... Promocija multikulturalizma u...