search icon Arhiva

Novi projekat Novosadske novinarske škole

Novosadska novinarska škola potpisala je Ugovor sa Evropskom komisijom, o realizaciji projekta „Pandorina kutija“.

Projekat za borbu protiv pedofilije „Pandorina kutija“ pokrenut je sa ciljem da se podignu svest i odgovornost javnosti o važnosti zajedničke i umrežene borbe protiv pedofilije.

Kroz projektne aktivnosti edukovaće se oko 24 000 dece, kao i dvostruko više roditelja i nastavnika osnovnih škola. U saradnji sa državnim organima i nevladinim organima pravi se međunarodni Akcioni plan za borbu protiv pedofilije.

„Pandorina kutija“ će se realizovati u četiri države, Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Mađarskoj, sa partnerskim organizacijama: STINA Institut (Split), MEDIA PLAN (Sarajevo) i Center for Independent Journalism (Budimpešta).

Projekat će se realizovati narednih dvanaest meseci, a finansijski ga je podržala Evropska komisija.

Mediji i ljudska... Održana obuka na...