search icon Arhiva

Održan drugi deo medijskog treninga „Ja govorim u svoje ime“

Aktivisti i aktivistkinje Centra „Živeti uspravno“ tokom vikenda prošli kroz drugi deo treninga o odnosu sa medijima u okviru projekta „Ja govorim u svoje ime“. Radionice u hotelu „Centar“ držale su koordinatorke iz Novosadske novinarske škole. Na ovom treningu pretpremijerno je prikazan dokumentarni film Životi vredni življenja, o istorijatu pokreta osoba sa invaliditetom u SADu i njegovom uticaju na istoriju društva uopšte.

Projekat „Ja govorim u svoje ime“ Novosadska novinarska škola sprovodi u saradnji sa Centrom „Živeti uspravno“ i Odsekom za masovne komunikacije i komunikacijske studije Tovson univerziteta u Merilendu u okviru programa „Jačanje partnerstva za inkluzivne zajednice“. Projektom započinje novi pristup Centra u komunikaciji s javnošću. Ovaj projekat realizuje se u okviru programa Državnog biroa za obrazovanje i kulturu SAD „Jačanje partnerstva za inkluzivne zajednice“ koji realizuje „Mobiliti internašnl USA“ (MIUSA) i Ambasade SADa u Republici Srbiji.

 

Koga su mediji... Održan prvi seminar...