search icon Arhiva

Održan prvi seminar na projektu AgrarCor

Novinari Radio-televizije Vojvodine i studenti žurnalistike tokom vikenda prošli kroz prvi seminar o korupciji u poljoprivredi u okviru projekta „AgrarCor“.

Teme o kojima se govorilo na seminaru su Veze politike, policije i sudstva sa korupcijom u poljoprivredi, Poljoprivreda kao tema od javnog interesa u medijima, Korupcija u poljoprivredi i novinarstvo, kao i Vidovi korupcije u poljoprivredi. Predavači na seminaru bili su- ekspert za poljoprivredu Branislav Ivačković, bivši pokrajinski sekretar za poljoprivredu Igor Kurjački, novinar B92 Uroš Davidović, pomoćnik ministra poljoprivrede Saše Dragina za pravne poslove Momčilo Mitreski i Dubravka Valić Nedeljković iz NNŠ.

Tokom projekta biće napravljeno 6 polučasovnih televizijskih emisija, šezdesetominutna televizijska panel diskusija i 60 radio paketa.

Osnovni cilj projekta je doprinos osnaživanju vladavine prava kroz borbu protiv korupcije u agrarnom sektoru.

Projekat je podržan od strane Evropske unije, Delegacije Evropske unije u Republici Srbiji.

Održan drugi deo... Seminar o tehnikama...