search icon Arhiva

Održan Forum mladih novinara u Novom Sadu

Novosadska novinarska škola realizovala je 25. avgusta Forum mladih novinara u Novom Sadu koji je omogućio mladim novinarima širom Srbije da se umreže i čuju iskustva iskusnih novinara.

Forumu su prisustvovali mladi novinari koji su angažovani u različitim studentskim, omladinskim, alternativnim i mejnstrim medijima, kao i iskusni novinari iz redakcija Al Džazire, Krika, Cinsa, 021 i Fake News Tragača.

Forum se sastojao od dva okrugla stola sa profesionalnim novinarkama i fektčekerima, kao i od tribine na kojoj se sa novinarima i medijskim ekspertima govorilo o budućnosti novinarstva.

Događaj je realizovan u okviru projekta „WeB Media Literacy” koji sprovode organizacije Juventas iz Crne Gore, Zašto Ne iz BiH, Novosadska novinarska škola iz Srbije i GONG iz Hrvatske uz podršku Erazmus+ programa Evropske unije, a sredstva za sufinansiranje projekta obezbedila je i Autonomna pokrajina Vojvodina – Pokrajinski sekretarijat za finansije.

 

Rijaliti eksploatacija psiholoških... Uvod u medijsku...