search icon Arhiva

Seminar o tehnikama istraživačkog novinarstva

Novinari-ke Radio-televizije Vojvodine i studenti-kinje žurnalistike pohađali su tokom vikenda edukaciju o naprednom pretraživanju interneta i tehnikama istraživanja u novinarstvu. Edukacije tokom ovog seminara na Andrevlju vodio je Džonatan Stounmen, nekadašnji novinar britanske medijske kuće Bi-Bi-Si. Ovaj seminar je drugi u nizu edukacija u okviru projekta „AgrarCor“ koji Novosadska novinarska škola realizuje u partnerstvu sa Radio-televizijom Vojvodine.

Podeljeni u istraživačke timove, novinari i studenti istraživaće slučajeve korupcije u poljoprivredi u Srbiji i napraviti niz televizijskih i radijskih emisija o ovoj temi. Učesnici projekta istraživanje počinju tokom aprila dok je početak snimanja predviđen za početak maja 2014. godine. Emitovanje emisija o slučajevima korupcije u poljoprivredi očekuje se tokom jeseni na programu Radio-televiziji Vojvodine. Projekat „AgrarCor“ podržala je Evropska komisija, Delegacija EU u okviru programa „Jačanje medijske slobode u Srbiji“.

Održan prvi seminar... Ja govorim u...