search icon Arhiva

Održan trening: Medijska pismenost – vodič za čitanje različitosti

Tokom vikenda iza nas, Jelena Višnjić i Ivana Volf održale su trening iz oblasti medijske i informacione pismenosti za organizacije civilnog društva. Trening je okupio učesnike iz različitih oblasti društveno angažovanog rada što je doprinelo kvalitetnoj diskusiji i razmeni iskustava. Prezentacija teorijskog aspekta medijske pismenosti bila je dopunjena interaktivnim vežbama, tokom kojih su učesnici na praktičan način usvajali osnovne pojmove i koncepte. Tokom poslednje sesije učesnici su osmišljavali nove mogućnosti, iznosili predloge za sistemska rešenja u oblasti medijskog opismenjavanja stanovništva, istovremeno uočavajući izazove pred kojima se kao društvo nalazimo. Kao i tokom prethodnih treninga mogle su se čuti zanimljive inicijative, a ovog puta su se odnosile na uključivanje svih slojeva stanoviništva u buduće projektne aktivnosti.

Ovaj događaj je deo regionalnog projekata “Mediji za građane – građani za medije: Jačanje kapaciteta nevladinih organizacija za razvoj medijske i informacione pismenosti na Zapadnom Balkanu” koji uz podršku Evropske unije implementiraju partnerske organizacije Mediacentar Sarajevo, Albanski medijski institut, Makedonski institute za medije, Institut za medije Crne Gore, Novosadska novinarska škola, Mirovni inštitut, SEENPM.

Jasna pravila čine... Oko 130 đaka...