search icon Arhiva

Održan trening u okviru projekta „Mediji za građane, građani za medije“

U subotu 08.12.2018. u Novosadskoj novinarskoj školi održan je trening medijske pismenosti za pripadnike civilnog sektora. Trening su održali naši treneri koji su prošli međunarodnu obuku. Edukacija je otpočela diskusijom učesnika o sopstvenim iskustvima i znanjima iz oblasti medijske i informacione pismenosti, da bi sa trenerima konačno definisali pojmove. Nakon toga tematizovan je pedagoški i metodološki pristup u razvijanju medijske pismenosti gde su učesnicima bili predstavljeni različiti modeli rada, odgovarajući različitim ciljnim grupama. Vizuelna pismenost je tema koja je izazvala veliko interesovanje učesnika, jer su kroz različite vežbe bili upoznati sa alatima koji im mogu biti od pomoći prilikom autentifikacije vizuelnih medijskih sadržaja. Na poslednjoj sesiji učesnici su bili podeljeni u grupe i u formi brainstorming-a osmišljavali buduće projektne aktivnosti iz oblasti medijske pismenosti, koje su nakon toga zajednički analizirali. Nekoliko izuzetno kvalitetnih predloga se moglo čuti, tako da očekujemo nove inicijative u skorijoj budućnosti.

U narednom period nas očekuje još treninga, tako da pozivamo sve da prate aktuelnosti na portalima Novosadske novinarske škole i pridruže se našoj misiji podizanja nivoa medijske pismenosti građana.

Međunarodni dan ljudskih... Savetovanje o radnoj...