search icon Arhiva

Održan trening medijske pismenosti za organizacije civilnog društva

Drugi trening medijske i informacione pismenosti za pripadnike organizacija civilnog društva održan je juče, 24.03.2019. u Beogradu. Treneri Aleksandra Ivanković i Nemanja Marinović tokom interaktivnih vežbi sa učesnicima treninga analizirali su značaj medijskog opismenjavanja, kao i načine na koje bi se ono trebalo sprovoditi. Pored teorijskog okvira, ovaj trening je podrazumevao i praktičan deo, tokom kog su učesnici bili upoznati sa raznovrsnim alatima koji olakšavaju proveru informacija, kao i sa igicama koje rad sa različitim ciljnim grupama čine zanimljivijim. Završne sesije treninga podrazumevale su rad po grupama, tokom kog su učesnici osmišljavali nove projektne ideje uz zaključak da je trenutno najpotrebnije podizati svest građana o značaju medijskog opismenjavanja.

Ovaj događaj je deo regionalnog projekata “Mediji za građane – građani za medije: Jačanje kapaciteta nevladinih organizacija za razvoj medijske i informacione pismenosti na Zapadnom Balkanu” koji uz podršku Evropske unije implementiraju partnerske organizacije Mediacentar Sarajevo, Albanski medijski institut, Makedonski institute za medije, Institut za medije Crne Gore, Novosadska novinarska škola, Mirovni inštitut, SEENPM.

Osmi mart -... Godišnjica devetomartovskih protesta...