search icon Arhiva

Okrugli sto „Novosadski izbori u medijima“

Novosadska novinarska škola 10. juna u 12 časova u Radio kafeu (Svetozara Miletića 45, Novi Sad) organizuje okrugli sto o tome kako su lokalni mediji izveštavali o kampanji za lokalne izbore u Novom Sadu . Povod za diskusiju je prezentacija rezultata istraživanja koje je tim Novosadske novinarske škole sproveo od 19. maja od 1. juna 2024. godine. Medijski monitoring je obuhvatio sedam lokalnih internet portala i večernju CIPE „Vojvođanski dnevnik“ RTV-a.

O rezultatima istraživanja, kao i o preporukama za unapređivanje medijske prakse tokom izveštavanja o izborima, govoriće prof. dr Dubravka Valić Nedeljković, Darija Stjepić, Ivan Subotić, Rade Veljanovski, Zoran Gavrilović (Biro za društvena istraživanja) i Zoran Strika (Radio 021).

Molimo vas da potvrdite svoje priusustvo registracijom na linku.

Diskvalifikovanje uspeha antirodnim... Uticaj rodnih dezinformacija...