search icon Arhiva

P + P = E

(Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine, Oktobar 2017 – Novembar 2017)

Projekat „P + P = E“ osmišljen je kako bi podstakao mlade da se još u osnovnoj školi informišu o stanju životne sredine i zainteresuju za njenu zaštitu. Kroz deset epizoda audio-serijala biće reči o ključnim ekološkim temama: otpadnim vodama, alternativnim oblicima energije, odnosa prema životinjama, značaju šumskih površina, značaju biodiverziteta, reciklaži, klimatskim promenama…

Prezentacija informacija o životnoj sredini biće ostvarena kroz intervjue koje sa ekolozima vode vršnjaci ciljne grupe, a poseban segment serijala činiće pesme koje o temi životne sredine pišu afirmisani pesnici za decu. Serijal će biti emitovan na Radiju 021, kao na internet podkastu.
Projekat je podržalo Ministarstvo poljoprivede i zaštite životne sredine.

Koordinator projekat: Mirjana Komnenović Inić, mki@novinarska-skola.org.rs

Ko (pr)ocenjuje Peti... Međunarodni dan borbe...