search icon Arhiva

Poziv na konferenciju „Iskustva, dometi i praktična primena medijske pismenosti u nastavi“

Novosadska novinarska škola (NNŠ) poziva prosvetne radnike, predstavnike obrazovnih institucija i civilnog društva da se prijave da učestvuju na konferenciji Iskustva, dometi i praktična primena medijske pismenosti u nastavi koju organizuje Novosadska novinarska škola u subotu 9. aprila i nedelju 10. aprila u etno selu Mećavnik.

Konferencija Iskustva, dometi i praktična primena medijske pismenosti u nastavi pružiće mogućnost prosvetnim radnicima, predstavnicima obrazovnih institucija i organizacijama aktivnim u oblasti obrazovanja da razgovaraju o potencijalima i mogućnostima za primenu koncepata medijske pismenosti na časovima iz redovnog nastavnog plana i programa. Pored toga, učesnici će sa ekspertima iz oblasti medija, prirodnih i društvenih nauka diskutovati o različitim modelima kreativnog i praktično primenljivog učenja u kontekstu analize i proizvodnje različitih medijskih i digitalnih sadržaja na času.

Program konferencije:

8. april – okupljanje na Mećavniku u večernjim časovima

9. april – I dan konferencije

 1. sesija: MIP u nastavi – predstavljanje priručnika Zvoni za MIP i osnovne ideje ovog koncepta
 • Violeta Kecman, V beogradska gimnazija, Beograd
 • Anđelka Petrović, Matematička gimnazija, Beograd
 • Mirko Marković, Gimnazija Vuk Karadžić, Loznica
 1. sesija: Kreativno učenje i digitalno okruženje učenika
 • Dobrinka Kuzmanović, Filološki fakultet, Beograd
 • Manojlo Maravić, Akademija umetnosti, Novi Sad
 • Mladen Šljivović, Gimnazija, Zaječar
 1. sesija: Zajednička diskusija
 2. sesija: Večernji/zabavni program

10. april – II dan konferencije

 1. sesija: Mediji, nauka i obrazovanje
 • Tijana Prodanović, Wonder Dynamics
 • Tanja Olear Gojić, Odsek za rad sa decom Mense Srbije
 • Dalibor Petrović, Filozofski fakultet, Beograd
 1. sesija: Mediji i negovanje slobode govora i mišljenja u učionici
 • Divna Vuksanović, Fakultet dramskih umetnosti, Beograd
 • Daniela Berić Damnjanović, Ekonomska škola Stana Milanović, Šabac
 • Vladan Joler, Share fondacija
 1. sesija: Zatvaranje konferencije

Učesnicima koji budu prisustvovali konferenciji će biti pokriveni troškovi puta, smeštaja i hrane. NNŠ će refundirati učesnicima troškove puta na osnovu iznosa na dostavljenim autobuskim kartama, računima za gorivo i putarinama ili računima za linijski prevoz.

Broj mesta za učestvovanje na konferenciji je ograničen, a svoje interesovanje za učešće možete iskazati putem linka do 24.marta do 23:59. Povratna informacija o prijavi na konferenciji biće dostavljena učesnicima do 31. marta.

Dodatna pitanja mogu se uputiti Milici Janjatović Jovanović na mejl milica@novinarska-skola.org.rs.

Konferencija će se emitovati uživo na Fejsbuk stranici Novosadske novinarske škole.

 

Konferencija se realizuje u sklopu projekta Zvoni za MIP – osnaživanje učenja medijske i informacione pismenosti u školskom sistemu Srbije, koji sprovodi Novosadska novinarska škola uz finansijsku podršku Ministarstva spoljnih poslova Кraljevine Holandije u okviru MATRA programa i Balkanskog fonda za demokratiju (projekat Nemačkog Maršalovog fonda SAD) i Ministarstva spoljnih poslova Кraljevine Norveške.

 

Osnaživanje novinarstva na... Realizovana praksa za...