search icon Arhiva

Poziv za profesore u srednjim školama na trening o govoru mržnje

Novosadska novinarska škola sa partnerima Centar za mirovne studije iz Hrvatske i Mirovni inštitut iz Slovenije poziva prosvetne radnike koji rade u srednjim školama u Srbiji da se prijave na regionalni trening o govoru mržnje. Trening je namenjen profesorima (njih 15) koji predaju u srednjim školama u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji, a biće održan kroz četiri onlajn sesije 17, 18, 19. i 25. maja od 16:00 do 18:30 časova.

Teme treninga su: Uvod u govor mržnje, Mediji i govor mržnje onlajn, Predrasude/stereotipi/diskriminacija, Govor mržnje u i oko škola, Kritičko mišljenje, Naše aktivnosti protiv govora mržnje među mladima.

Učesnici će nakon treninga dobiti materijale o tome kako govoriti o govoru mržnje na časovima. Materijali će biti kreirani u skladu sa povratnim informacijama i iskustvima samih učesnika.

Više informacija o treningu, kao i konkretnu agendu moguće je pročitati ovde.

Zainteresovani profesori mogu da se prijave popunjavanjem ovog upitnika do petka, 14. maja do 15:00 časova.

Najveći deo treninga odvijaće se na engleskom jeziku, a upitnik je moguće popuniti i na srpskom.

Učešće na treningu je besplatno.

PRODUŽEN poziv blogerima,... Poziv mladim novinarima...