search icon Arhiva

Protiv medijskog mraka

Novosadska novinarska škola pridružuje se ciljevima inicijative „Za slobodu medija“, nastale nakon gašenja nedeljnika „Vranjske“, (http://www.vranjske.rs/), jednog od najznačajnijih lokalnih medija u Srbiji, zbog stalnih političkih pritisaka kojima više nisu mogli da se odupiru.

Inicijativi se do sada priključilo više od 150 medija i organizacija. Svi oni će 28. septembra u podne izraziti protest protiv gušenja medijskih sloboda u Srbiji, zamračivanjem ekrana ili obeležavanjem štampanih izdanja crnom trakom, koja simbolizuje medijski mrak.

Ovom kampanjom želimo da skrenemo pažnju javnosti na činjenicu da je sloboda medija u našoj zemlji na izdisaju i da moramo svi zajedno da se borimo da je sačuvamo.

sajt

REM dopušta kršenje... Promocija pobednika Nagrade...