search icon Arhiva

Rezultati predizbornog monitoringa NNŠ predstavljeni u Beogradu

Predstavnica Novosadske novinarske škole Agneš Ćurčić Asodi predstavila je rezultate monitoringa predizborne kampanje u medijima na konferenciji „Monitoring izbornog procesa 2012.“ u Beogradu, u organizaciji Biroa za društvena istraživanja, Fonda Biljana Kovačević-Vučo i Transparentnosti Srbija.

Nakon dva panela koja su bila posvećena praćenju primene Zakona o finansiranju stranaka i usklađenosti sadržaja kampanje sa načelima fer izbora, Agnes Ćurcić Asodi predstavila je deo istraživanja medija koje je u fokusu imalo medije nacionalnih zajednica kao i analizu političkih spotova u kampanji 2012.

Monitoring koji je sprovela NNŠ podržali su Pokrajinski sekretarijat za kulturu i javno informisanje, Fondacija za otvoreno drustvo i RRPP (Regional Research Promotion Programme for the Western Balkans).

Radosavljević: DS najveći... Ministarka nauke Crne...