search icon Arhiva

Unapređivanje medijskih standarda – Novinarstvo orijentisano ka rešenjima

National Endowment for Democracy, novembar 2019. – januar 2021.

Kao partner češkoj organizaciji Transitions (TOL) implementiramo projekat Unapređivanje medijskih standarda – Novinarstvo orijentisano ka rešenjima (solution journalism (SJ)). 

Cilj nam je da uvedemo koncept novinarstva orijentisanog ka rešenjima (SJ) – preciznog i uverljivog izveštavanje o reakcijama na društvene probleme – u praksu izveštavanja. Ovakav pristup bi trebalo da uspostavi ravnotežu uobičajenom negativizmu vesti pričajući celovitu priču koja u sebi sadrži i konstruktivne primere koji promovišu pozitivne promene. Ovakav pristup može da doprinese jačanju povezanosti sa publikom, obnavlja poverenje u medije i osnažuje građane. 

Naša strategija počiva na tri stuba:

1) promocija i informisanje

2) pružanje praktične obuke i

3) podrška lokalnoj produkciji SJ priča koja podrazumeva finansijsku i podršku mentora tokom kreiranja SJ priča

Pored podrške lokalnoj produkciji SJ priča, cilj nam je da unapedimo saradnju sa novinarskim školama i univerzitetima radi integrisanja novinarstva usmerenog ka rešenjima u njihove nastavne programe. 

Mediji o medijima,... (Od)govor: Suprotstavljanje govoru...