Vebinar o dezinformacijama

U okviru projekta “Promoting Media Information Literacy and strengthening independent media in the Western Balkans” koji realizuje Albany Associates (Velika Britanija) i Media centar Sarajevo sa Novosadskom novinarskom školom i drugim organizacijama iz regiona snimljen je vebinar za novinare, fekt-čekere, studente novinarstva i druge aktere iz oblasti medija o dezinformacijama, odnosno tehnikama provere različitog sadržaja i formata.

Predstavljamo vam tri epizode u okviru ovog vebinara o dezinformacijama. U epizodi „Analiza onlajn medija i društvenih mreža“ gledaoci će se upoznati sa alatima i načinima uz pomoć kojih je moguće tragati za dezinformacijama i proveravati autentičnost različitih informacija u onlajn medijima i na društvenim mrežama. Epizoda „Verifikacija video zapisa“ pružiće znanja o načinima kako proveravati video zapise i slike, a epizoda „Identifikacija lažnih naloga i botova na društvenim mrežama“ obučiće gledaoce da razlikuju lažne naloge i stvarne osobe od algoritma koji se pretvara da je stvarna osoba.

Pogledajte u nastavku sve epizode vebinara:

Vebinar je nastao kao deo projekta “Promoting Media Information Literacy and strengthening independent media in the Western Balkans” koji realizuje Albany Associates (Velika Britanija) i Media centar (Bosna i Hercegovina) sa Novosadskom novinarskom školom (Srbija) i drugim organizacijama iz regiona.

Mediji u životu... Prijava za učešće...