search icon Arhiva

Razvijanje tolerancije kroz medijsko izveštavanje

Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, jul – avgust 2022.

U okviru projekta „Razvijanje tolerancije kroz medijsko izveštavanje“ napisano je i objavljeno pet analitičkih i kritičkih tekstova o medijskom izveštavanju o pripadnicima osetljivih grupa kao što su stari, osobe sa iskustvom psihičkih poremećaja, LGBT+ populacija, nacionalne manjine i žene.

Tekstovi su dostupni na sajtu Novosadske novinarske škole na sledećim linkovima:

1. Medijska stigmatizacija osoba sa psihičkim poremećajima
2. Ejdžizam i mediji: stereotipizacija mladih i (ne)vidljivost starih
3. Govor mržnje u tradicionalnim i novim medijima
4. Raznovrsnost medijskog izveštavanja o LGBT+ populaciji
5. Nacionalne manjine u manjinskim i tradicionalnim medijima

Cilj projekta bio je doprinos razvijanju tolerantnijeg društva u kojem se osuđuju javno iskazani diskriminativni narativi.

Specifični ciljevi projekta bili su 1)  profesionalizacija medija i medijskog izveštavanja o osetljivim grupama i 2)  podizanje svesti o štetnosti medijskog negovanja predrasuda prema pripadnicima osetljivih grupa.

Projekar je sufinansiran od strane Sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, koji je dodelio sredstva.

Izbori na mrežama... Crni dud, tri...