search icon Arhiva

Ravnopravno i istinito: dekonstruisanje rodnih dezinformacija u medijima

Ambasada SAD i NUNS, januar – avgust 2024.

Projekat „Ravnopravno i istinito: dekonstruisanje rodnih dezinformacija u medijima“ trajaće osam meseci od januara do avgusta 2024. godine. U tom periodu tim NNŠ-a će organizovati trening u oblasti analize i fektčekinga rodnih dezinformacija, objaviti najmanje 6 studija slučaja o dekonstrukciji rodnih dezinformacija u medijima, i kreirati preporuke za bolju praksu koje će biti prosleđene medijima i udruženjima koji se bave temom medija i ravnopravnosti.

Opšti cilj projekta je unapređenje ravnopravnog i istinitog izveštavanja u medijima u Srbiji.

Primarna ciljna grupa projekta su novinari i studenti novinarstva, dok su sekundarni korisnici projektnih aktivnosti mediji, medijska udruženja, civilno društvo i građani Srbije.

Projekat se realizuje u okviru Programa malih medijskih grantova koji finansira Ambasada SAD a administrira Nezavisno udruženje novinara Srbije. Stavovi, mišljenja i zaključci izneseni u projektu nužno ne izražavaju stavove NUNS i Ambasade SAD već isključivo autora.

Poziv na trening... Poziv za podnošenje...